Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 143 komentarze

zwyczajnie normalny

zwyczajnie normalny - "Jeśli psy na nas szczekają, to znaczy, że galopujemy "

Pamięć - Na śmietniku Historii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tym jest naród czym jego pamięć o historii. Tak to już jest że na świecie każdy naród stara się pamiętać o swoich bohaterach. Takie narody które szanują swoja historię są szanowane przez innych.

    W Gdyni przy okręcie ORP Błyskawica stoi (jeszcze jego resztka) pomnik, poświęcony wspaniałym okrętom które walczyły w trakcie II Wojny Światowej. Pomnik ten jest wyrazem pamięci i wdzięczności dla bohaterskiej postawy załóg tych okrętów w trakcie największej próby, jak i upamiętnienie samych jednostek. Na pomniku znajdowały sie nazwy czterech jednostek, które brały czynny udział w działaniach wojennych zapisując wspaniałą kartę. Wydawało by się, że pomnik jakich wiele ale jest jedno małe ale ... .

       Tak ten pomnik wyglądał jeszcze do poczatku roku 2010 jak na zdjęciu powyżej. ( zdjecie z wiki )

Tak wygląda natomiast dowód naszej pamięci dziś, stan na 14.06.2011 (moje zdjęcie)

Na łamach NE pisuje Pan Toczek, z pasją pisze o gospodarce morskiej oraz naszej marynarce. Często też na tematy wojskowości pisze, (komentuje) Pan Marek Kajdas.  Ogólnie każdy z nas zgadza się że należy budować Polskę na zdrowym fundamencie, sprzeciwić się zepsuciu i niszczeniu naszej tożsamości narodowej. No cóż zadam może głupie w swojej prostocie pytanie: Jak mamy odbudować Kraj, mówić o wielkich wartościach skoro pozwalamy żeby pamięć o  ludziach którzy oddali swoje życie w obronie POLSKI wyglądała jak na załączonym obrazku?

Pomnik poległym na morzu, okretom które zatopiono albo przeszły ciężką służbę w obronie ojczyzny sprowadzić do miejsca parkingowego? do ŚMIETNIKA !!!! Czy można upaść jeszcze niżej !!!

Smutne jest to, że ten pomnik niszczony jest na oczach wojska. Obok niego jest zacumowana błyskawica. Okręt który też miał swoją tablicę na tym pomniku. Na błyskawicy mimo że jest obecnie muzeum, pełniona jest służba przez marynarzy. Ich zadaniem jest dopełnienie ceremoniału morskiego ( dzieki temu okret ma dodatkowy walor historyczny) oraz pilnowanie porządku i bezpieczeństwa wokół okrętu jak i na jego pokładzie.

Proszę zobaczyć, wojsko ma na oku pomnik a nic nie widzi? czy jest jakieś wytłumaczenie dla takiej głupoty? widok bezcenny, śmietniki zasłaniają pomnik, czy ktoś powinien szanować nas jako obywateli skoro na to pozwalamy? I co powie dowództwo marynarki, jak można nie widzieć dewastacji i nie upilnować pomnika który jest nieodłącznym elementem tego miejsca tak samo jak Błyskawica !!! Na okręcie w nocy pilnują czy śpią !!! Teren oświetlony!!.

Pan Toczek, Kajdas i ja często mówimy o wojsku, potrzebach. Ale proszę wybaczyć o czym mowa, skoro wojsko nie może upilnować pomnika który ma pod nosem przed dewastacją, to jak ma obronić nas? To jest chyba przykry dowód rozpadu Polski jak i samej armi, jak rozumiem kolejny sukces Klicha i PO. Na konwencjach można czarować niestety rzeczywistość szybko pokazuje jak jest. Tak wygląda godność POLAKA, jesteśmy na śmietniku na własne życzenie, i tam wrzucają nas inni na nasze własne życzenie.

To jest nasze prawdziwe miejsce w Europie i na Świecie. Sami na własne życzenie jesteśmy na nim umieszczeni ( wywaleni ).

Wstyd mi że muszę to pokazywać. Dla ścisłości władze miasta Gdyni nie podejmują tematu bo Pomnik jest na terenie Marynarki. Marynarka o sprawie wie juz od dawna, nic nie robią, są obojętni. Zgłaszaliśmy wiele razy, bez odzewu. To jest najbardziej dobijające. WSTYD !!! Ciekawe co na to MON i Pan Minister od sukcesów ?

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Podejrzewam, że to "wina"
  Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza oraz Józefa Piłsudskiego. Oni byli/są/będą odpowiedzialni za wszystko.
  Pod trybunał!
 • @Dąbrowski
  Ja podejrzewam, że to nasza krucha tożsamość.
 • Przynajmniej - wstyd!
  Wolałabym, by była to bezmyślność, a nie cyniczna deprecjacja! Niemniej i jedno, i drugie dobrem nie jest! Postawić Marynarkę na baczność! Przynajmniej - wstyd, Marynarko!
 • @InaMina
  Wasza krucha tożsamość, a nie nasza. Moja tożsamość jest twarda jak
  tytan.

  Są tacy - to nie żart - którzy będą twierdzić (powtórzę raz jeszcze), że za wszystko byli/są/będą odpowiedzialni: Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz oraz Marszałek Józef Piłsudski (nie potrzeba szukać daleko - wystarczy poczytać niektóre teksty i komentarze na "nE").
 • @Dąbrowski
  Jeśli Twoja jest tak twarda, to dlaczego nie usuniesz tych śmietników?
 • @ Autor
  Dobrze, że o tym piszesz.

  No, gnojki!!!

  Panie admirale M. T. - ma Pan tam jakichś podwładnych jeszcze? Z resztkami honoru?
 • @InaMina
  Bardzo śmieszne.
 • @Dąbrowski
  To tylko reakcja, na Twoje próby podziału "moje, nasze, wasze"
  I pragmatyzm, rób, co mówisz ;)
 • @InaMina
  Dobra. Proszę sobie dorzucić do kolekcji, że jeszcze Dąbrowski był/jest/będzie odpowiedzialny za wiele rzeczy - np. za te śmietniki.
 • @Dąbrowski
  Sam się Pan zgłosil z tym "tytanem" ;)
 • @ Autor
  Pewnie nikt się nie przejmie, a "Błyskawicę'' złomiarze rozbiorą.
 • @InaMina
  Bez komentarza

  Zob. blog i komentarze InaMina
 • @zwyczajnie normalny 20:33:51
  Dzięki :)

  Wiesz, ja z tych, co to zaczytywali na śmierć "Znaczy kapitana" :)
 • @KOSSOBOR
  "Znaczy..." witaj w klubie! :)
 • @KOSSOBOR
  Po czymś takim, jak zniszczenie tego pomnika, Znaczy Kapitan zdecydowanie powróciłby na statek wlokąc szczękę za sobą.

  Swoją drogą, co my mamy za wojsko, jeżeli koszar i siedzib głównych strzegą firmy ochroniarskie. Czy nie może być nic bardziej wymownego?
 • @AnnaZofia
  "Znaczy" bardzo mi przyjemnie :)

  Może jesteś z 3miasta?
 • @KOSSOBOR
  prawda jest taka, że tam też zagnieździła się wszechwładna pani korupcja. Tak zwana afera paliwowa miała właśnie w marynarce swoje początki.
  To efekt tzw ewolucyjnego przejścia transformacji ustrojowej. Teraz jest już za późno.
 • @Wiktor Smol
  Coś zaczynam sobie kojarzyć /z bardzo odległej pamięci/... I chyba nie tylko paliw to dotyczyło...
 • @mustrum
  U mnie szczena cały czas "na sztorm" ! :)

  Wiesz, ten śmietnik i opitulony przez złomiarzy pomnik jest potwornie symboliczny... I ten stosunek Marynarki do problemu - symbolu. Straszne! Gnojkom kilowanie pod jakimś tankowcem bym zrobiła :(!
 • Co ja piszę, co Admirał Toczek, znajmy swoją szarżę :)
  "Często też na tematy wojskowości pisze, (komentuje) Pan Marek Kajdas.

  Pan Toczek, Kajdas i ja często mówimy o wojsku, potrzebach."

  Z racji odległości tylko raz zwiedzałem Błyskawicę i okolice, muzeum morskie w Gdynii, ale ciągle to pamiętam, a schodzone później szlaki górskie zapomniałem, są podobne do siebie. Co ciekawe podczas komunistycznej przecież za PRL kolonii wcale nie karnej na obrzeżach Gdańska, plaża była skażona, nieczynna wtedy. Bodaj Sobieszewo? To ciekawe iż komunizm ukierunkował mnie patriotycznie na morze. Czy zdołałby to uczynić Tusk w KLD, PO? Na pewno nie.

  Tak, lubię pisać i komentować sprawy wojska, marynarki, gospodarki morskiej mimo iż blisko mi raczej do źródeł Wisły pod Baranią Górą. Blisko mi także SERCEM do Bałtyku. Boże jaki jestem dumny z naszych morskich granic, przecież o to chodziło już Piastom! Jagiellonowie dali ciała... a II RP? Należało od razu stawiać postulat mniej więcej obecnych granic, to naprawdę ramy Piastów, ale czy Królewiec sowiecki też? NIE!!! II RP powinna po 1921 roku zbrojnie wyrąbać sobie dostęp do morza poczynając od Gdańska z okolicami wschodnimi. Dałbym rozkaz do operacji ofensywnej bez wahania. Najpierw powstanie narodowe i pomoc Rodakom... już wojskiem regularnym. Zadanie? Zająć CAŁE Prusy Wschodnie.

  W mojej okolicy zwanej od kilku lat DOLINA KARPIA ... (sam to też lansowałem) są ryby słodkowodne i takowe szlaki, ba... są nawet nieczynne szlaki żeglugowe kanałami, Wisłą, dużymi jej dopływami. Szkoda.

  Moja wizja Polski MORSKIEJ jest prosta. PANOWANIE niezaprzeczalne (i nie chodzi o ilość promów) na Bałtyku i spora rola w europejskich akwenach strefy wpływów krajów Polskiego Międzymorza, a po prawdziwe Polska Flota Globalna na wzór małych krajów typu dawnej Portugalii, Holandii, Danii i innych. Oni potrafili.

  Pan Admirał Toczek przy mnie jest zbyt zachowawczy, jednak zazwyczaj jesteśmy zbieżni w poglądach zasadniczych i nie czynię tu wyrzutu, zarzutu - to cecha polityków. Tyle że ja też jestem niszowym GEOPOLITYKIEM już zauważalnym, ale nadal amatorskim do wzięcia. Do wzięcia, ale nie przez każdą siłę. Dla PO, SLD, PSL jestem za drogi (bez ceny), a PiS mnie raczej nie chce. Zbyt niepoprawny, niekontrolowalny, ale nie jestem skurwysynem rozłamowym jak ci z PJN może to też wada w PiS? Honor to tam gówno po prostu i jak się dziwić że poparcie wyborców powiedzmy powyżej 30%, nie może przeskoskoczyć 40% koniecznych do samodzielnego rządzenia? To może być nawet za mało.

  Co do wojska, marynarki. Przypomnę jedną z moich DOKTRYN. Otóż silna marynarka wojenna licząc w niej korpusy piechoty morskiej, liczne jednostki Obrony Terytorialnej, baterie nabrzeżne (w uproszczeniu tej tematyki), jest istotnym modułem obrony narodowej. Mamy WSZYSTKICH potencjalnych wrogów głównych w statusie krajów morskich. Zatem czy uderzą od morza także? OWSZEM!

  Jeżeli nie uderzą, to morze będzie naszą ostatnią szansą. Systemami morskiej tarczy antyrakietowej, morskiego OPL dalekiego zasięgu... można bronić z wybrzeża polskiego, a praktycznie całej Polski, przy założeniu iż atakuje nas np Rosja bez wykorzystania innych krajów, w tym strefy WNP. O tym się za mało mówi. To wymaga tarczy o parametrach pościgowych, czyli szybszych anytyrakiet od rakiet agresora żeby je zniszczyć w porę, żeby je doścignąć w głębi kraju. Tam nadal systemy obronne mogą być nienaruszone i gotowe na kolejne ataki. Marynarka i nabrzeże mają wykonać swoje i... niestety raczej ZGINĄ. Tym bardziej należy doceniać takich obrońców, którzy nie będą mieli opcji - kapitulacja.

  Systemami rakietowymi i artyleryjskimi można wspierać nasze siły na lądzie, bardzo GŁĘBOKO na lądzie. To są nowe zadania marynarki, sił morskich, już nie trzeba do tego lotniskowców, nawet kuter "rybacki" może drony wypuścić. Może to być także element odstraszania, oraz riposty na teren kraju agresora. Przy czym podkreślam iż Królewiec to nie jest Rosja. To raczej taki Berlin Wschodni z ery stalinowskiej nadal.

  Jak powinien wyglądać pomnik związany z marynarką wojenną, etosem marynarzy-żołnierzy? Bardziej okazale. Tablica nie wystarcza. Może wieża artylerii okrętowej głównego kalibru z niszczycieli, a nawet krążowników które użytkowaliśmy dzięki Anglii? Można je odtworzyć, nie ma z tym ŻADNEGO problemu, zwłaszcza że ma być wizualną repliką zewnętrzną, ale mechanizmy mogłyby działać. To zasadny warunek.
 • @zwyczajnie normalny
  To za skromny pomniczek. Nie lubię takich. Waga poświęcenia Marynarzy Polski jest dużo większa i należy uwzględnić całą historię Polski. Dlaczego mamy wyróżniać nieudaną Kampanię Wrześniową, czy pomocniczą służbę u aliantów później? Dorobek Polski przedrozbiorowej też musi się liczyć! Wtedy byliśmy samodzielnym bytem.

  Może zatem replika dawnego żaglowego okręgu wojennego? To wzbudzi zainteresowanie. Okręt na lądzie i to pod pełnymi żaglami, wysunięte działa do strzału...Pomnik staje się ekspozycją i MUZEUM jednocześnie, zarabia na siebie, na OCHRONĘ też.
 • @costerin
  takich sytuacji - gorszących widoczków jest multum na każdym kroku. Pewnie, ze to dobrze, że ktoś zwraca na takie niby nic znaczące szczegóły uwagę. W tym przypadku można nawet komuś się pięknie odwdzięczyć, bo to decyzją urzędnika ktoś ustawił te pojemniki w tym miejscu, więc trzeba wykazać konsekwencję w działaniu i iść po tropie. Już działa odpowiedzialność za błędy urzędników. Powodzenia.
 • @zwyczajnie normalny
  powiem Ci tak. W sumie to poważny, i bardzo dobry temat na oddzielny samoistny wpis, tylko mnie się nie chce już nic, bo co to zmieni, że ja, Ty lub ktoś inny napisze tutaj sobie tekst. Nic prawda. No chyba, że ja, Ty lub ten ktoś w tekście poda szereg dowodów na popełnione przestępstwo opatrzy swoim imieniem i nazwiskiem i zaadresuje do stosownych organów kontroli i nadzoru i prześle do wiadomości mediów.
  Wtedy w trybie administracyjnych zostanie 'coś' sprawdzone i odesłane do właściwej instytucji w celu sprawdzenia i ewentualnego podjęcia i prowadzenia czynności.
  Mnie, Ciebie lub kogoś innego, komu się chciało napisać takie pismo/zawiadomienie stosowny organ poinstruuje o prawach i obowiązkach i wtedy zacznie się kopanina z koniem. A koń jaki jest każde_n widzi, prawda.
  http://youtu.be/4LJpTnUWNj8

  PS
  Jeśli ktoś poważnie myśli o zrobieniu czegokolwiek profesjonalnie, to ja jestem otwarty. Moje wymagania nie są wielkie. Jakiś skromny kąt w Warszawie, na rękę 2000 złotych polskich, opiekę prawną na ewentualność taką. Wtedy mogę raz jeszcze zagrać.
  Pozdrawiam - Wiktor
 • Dwa proste pytania
  A czy wogule to co było od 1945 do 1990 roku to było POLSKIE WOJSKO ?? A czy to co jest od 1990 roku do dziś to jest POLSKIE WOJSKO???
  Dopiero jak odpowiemy sobie na te dwa proste pytania możemy postawić następne. Czy to co było między 1945 a 1989 to była wolna Polska i czy to co jest od 1980 do dziś to jest Wolna Polska i teraz można odpowiedzieć sobie na te pytania. Dlaczego mamy tak jak mamy i kto za to odpowiada??
  Tak, że drogi autorze nie masz się się co dziwić.

  TAKIE BĘDĄ RZECZPOSPOLITE JAKIE ICH MŁODZIEŻY I SPOŁECZEŃSTWA CHOWANIE !!!!!

  I to co nam wymienirni przez ciebie panowie i im POdobni nam wychowali przez 67 lat to teraz zbieramy 9i zbierać będziemy do tej pory póki tacy jak oni nie wylądują w tych pojemnikach na wysypisku histori lub więzieniach za swoją "miłość do ojczyzny i patriotyzm", którymi nas karmili przez lata swojej służby....... tylko KOMU???? Pzdr
 • @Lancelot
  Możesz niestety mieć rację :(
 • --- polska ZCHIZOFRENIA - Polak /katolik albo Polak komunista
  -polskość jednych jest mniej lub bardziej polska od tych drugich --niszczymy ich polskość dla naszej polskości --DUMA z bycia Polakiem -nie każdemu jest dana -JA JESTEM POLAKIEM a to co Twoje nie ma prawa być polskie --i zabrnęliśmy Polacy w ciemny zaułek --Wy nie szanujecie naszej polskości My nie szanujemy waszej polskości ---- lata temu byłam w Leningradzie - SZOK!!! nie wierzyłam własnym oczom zwiedzając Carskie Sioło -cała potęga carskiej Rosji ODTWORZONA była z wielkim pietyzmem -każdy ŚLAD!! stopy Cara był ogrodzony -Leningrad nie był miastem komunistycznej Rosji - to było miasto Carów !!! i ich potęgi - w miasto Muzeum IMPERIUM Rosji -wpleciona była CIĄGŁOŚĆ !!! Narodu już ZSRR -tak samo DUMNA i IMPERIALISTYCZNA --patrząc na tą ciągłość Państwa -zrozumiałam jak nami Polakami się manipuluje -jak z PREMEDYTACJĄ wbija się nas Polaków w bruk --a jak ochoczo im w tym pomagamy --bo wasze to nie nasze !!! zapytam A CZYJE ??
 • @ninanonimowa
  "Wy nie szanujecie naszej polskości.."

  O cholera! A ja myślałem, że Polskość jest jedna a tu się okazuje, że można być polskim i polskim inaczej coś jak z tęczowymi znaczy się? A co do Sankt Petersburga ("kochający" inaczej nazywają go Leningradem) mentalność morderców jest tak zmutowana, że potrafią całować ślady swych brutalnie zamordowanych ofiar, nazywa się to kosmiczną HIPOKRYZJĄ. Czyli maskowaniem swoich zbrodni, niedawno arcybandyta nawet uczestniczył w uroczystości położenia kamienia węgielnego pod cerkiew w Katyniu a trzy dni później zamordował z zimną krwią 96 osób obywateli sąsiedniego państwa. I to w zasadzie byłoby wszystko
 • @Lancelot
  Ha ha ha
  Emerytowany wiceadmirał Marek Toczek był już na miejscu i wszystko wyjaśnił!!!
  To nie jest żaden pomnik!
  Jak w Mrożku!
  Tylko my nie jesteśmy normalnym społeczeństwem i tu pies pogrzebany!
  http://cal-75.nowyekran.pl/post/18230,badzmy-normalnym-spoleczenstwem

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej