Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 143 komentarze

zwyczajnie normalny

zwyczajnie normalny - "Jeśli psy na nas szczekają, to znaczy, że galopujemy "

Akcje NE - Sprzedam

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Witam, jestem potencjalnym nabywcą kilku tyś, akcji NE tak sie złożyło różnie to bywa. Zbieram na kamerę i produkcję koszulek.

 

Właśnie pojawił się pewny pomysł tzw. Akcji bojkotu albo jak kto woli sprzeciwu. I w związku z tym ja mam propozycję do szanownych państwa.

Moja sytuacja materialna mówiąc delikatnie jest napięta, a podpatrując lepszych doszedłem do wniosku że kamera video byłaby bardzo przydatna. Owszem mam aparat z funkcja nagrywania ale - jest duży i nie poręczny, natomiast samo nagrywanie jest ok w dobrych warunkach ale w ciemniejszej scenerii wychodzi słabo. Dlatego prosta kamera nagrywająca nawet bez funkcji HD jest i tak lepsza niż aparat.

Problemem są fundusze, zakup akcji jest niemałym dylematem a kamera to obecnie dla mnie kosmos finansowy. Jedni maja lepiej inni mniej, ja tak się składa jestem w tej mniej szczęśliwej grupie zadowolenia finansowego. Tak jakoś sie nauczyłem że nic za darmo w życiu, więc jedyne co mogę zaoferować to akcje.

Cena nabycia to 1 gr cena sprzedaży taka żebym mógł zakupić kamerę i mały komputer do szybkiego zgrywania w terenie bez inwestowania krociowych sum w karty pamięci, plus mógłbym  zredagować artykuł i zamieścić na NE czy YT z terenu czy pola walki :) .Taki sprzęt (kamera +laptop ewentualnie ) to koszty na poziomie 2 tys za oba urządzenia. Dlatego mam pytanie i prośbę zarazem, czy w Polsce lub może za granicą wśród Polonii zwłaszcza tej zamożniejszej są chętni do nabycia Przyszłościowych akcji NE chociaż po 25 gr a optymalnie po 50 :) tak żebym mógł mieć świadomość ze kupuje to co mi potrzebne za uczciwie zarobione pieniądze, a zarazem inwestuje w coś co państwu przyniesie zysk. Ja nie bardzo mogę czekać latami na profity, a za rogiem mam pewien pomysł który dziś padł, a na którego zrealizowanie przeznaczę resztę pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży moich akcji. Mianowicie rozruszanie akcji nalepkowej, koszulkowej i torebkowej bojkotu mediów głównego nurtu ewentualnie rozliczenia przez ulicę kłamczuszków :)

  Zwyczajnie normalnie chcę razem z naszą społecznością znaleźć - opracować projekt koszulek , nalepek, toreb ( uważam ze świetne rozwiązanie) i zaoferowanie państwu czegoś co będzie naszym sprzeciwem a dodatkowo umieścimy może logo NE i wypromujemy to miejsce zwiększając wasze późniejsze zyski. Ale do tego potrzebny jest mi kapitał. Kamera to koszt kilkuset zł ale reszta to wydatki duże i obarczone też ryzykiem.

Akcji mam 10000 mogę sprzedać w pakietach po 1000 albo 500 jeżeli władze NE pozwolą mi na takie rozwiązanie. Kapitał pozyskany w uczciwy sposób zostanie zainwestowany w słuszną sprawę. Proszę tego nie odbierać jako naciągania, nie mam pieniędzy żeby zrealizować ten pomysł inaczej, wszystko związane jest z kosztami oraz ryzykiem że nikt np nie kupi koszulek :) ale mogę chociaż spróbować. Z laptopa można zrezygnować ale z reszty szkoda :).

 

Dla tych co wierzą w dobry zysk i mają czas oferta chyba do przyjęcia, 1000 akcji po 50 gr to 500 zl po 25 gr to 250 zł możliwy kapitał do pozyskania to wielokrotność efekty mogą być wielokrotnie większe. Jeżeli sie nie boisz zainwestować proszę o zgłoszenia. Ewentualnie rozważę najlepszą ofertę i podejmę decyzje czy pozyskać fundusze czy dać sobie spokój. Ale liczę z nadzieją że ktoś zechce zainwestować :)

Ps do redakcji NE jeżeli naruszam regulamin czy zasady proszę powiedzieć to usunę ten post.

 

Pozdrawiam zwyczajnie normalny.

KOMENTARZE

 • @autor
  Kupię jedną akcję za 2,5 grosza.
 • @carcajou
  O cie choroba, a wydasz z 3 gorszy? :)
 • @zwyczajnie normalny
  Życzę Panu powodzenia w biznesie, ale to zupełnie nie tak się robi. Jak się dobrze rozejrzeć, to jest sporo ludzi z pieniędzmi, którzy szukają dobrej dla nich lokaty. Jeśli Pan kogoś takiego znajdzie i przekona do swojego pomysłu biznesowego, to reszta już z górki - wystarczy tylko doczytać rozdział "prowadzenie biznesu w spółce" i to wszystko.
  Jeszcze raz: powodzenia!
 • @zwyczajnie normalny
  Niech Pan zacznie od wpisania w google "darmowy sklep" - ofert jest do licha i niewiele kosztuje założenie sobie nawet kilkunastu sklepów. Zero kosztów. Projekty koszulek - też darmo. Można uczciwie napisać, że na koszulkę czeka się 5 dni od zaksięgowania wpłaty i w tym czasie zadrukować koszulkę w najtańszym zakładzie w okolicy.
  Zero kosztów na start i można startować.
 • @zwyczajnie normalny
  jest to tzw. zdroworozsądkowe podejście.
  Za założenie firmy płacisz na wstępie haracz do ZUS-u.
  I tak co miesiąc...aż Ci się skończy kasa na założenie firmy...
  Potem zostajesz z długami.
  Ale masz doświadczenie bycia w Polsce przedsiębiorcą. Bezcenne!
 • @carcajou
  myślisz, ze wyżej nie pójdą?
 • @Molier
  Inwestycje długoterminowe są zawsze opłacalne - to Ci powie każdy doradca inwestycyjny.
  A ja tylko dodam, że czasem wystarczy poczekać 20-30 lat by wyjść na zero, a potem już z górki. Wprawdzie w takiej Japonii od 1990 mamy do czynienia z trendem spadkowym, ale przecież nikt nie wierzy, że tu będzie druga Japonia, więc nie ma się co tym przejmować.
 • @Mr.White
  ale weź tu tłumacz inwestycjami długoterminowymi!
  Każdy by się tylko szybko nachapał i w nogi! Ale państwo polskie nie jest w ciemię bite i na takie wybiegi ma ZUS, US oraz VAT.
 • @Mr.White
  a przecież w poprzednim poście dokładnie wytłumaczyłeś jak założyć legalny interes, nawet bez czytania rozdziału poradnika "prowadzenie biznesu w spółce" Ale weź tu wytłumacz...
 • @WojtekCy.
  Napisz na priv na PW - będziemy negocujować.
 • @Molier
  Na akcjach można spekulować bez zusu i vatu, tylko belkowe trzeba zapłacić. To boli, ale dużo bardziej boli jak się wtopi tak, że nawet podatku nie ma od czego naliczyć. No ale na giełdzie cudów nie ma - jeden traci, by dwóch mogło zarobić, a jednym z tych dwóch jest właśnie belka fiskusa.

  PS O akcjach za 1 grosz mówi się, że to najlepsza inwestycja, bo stracić można tylko 100%, a zarobić... the sky is the limit.
 • @Molier
  Ale masz pytania !
 • @carcajou
  Żartuję :)
  Wziąłem dosłownie ten wpis.
  Nie ma przecież nominału 0,5 grosza - ktoś musi stracić, ktoś musi zyskać...
 • @WojtekCy.
  Ale nie sprzedajesz jednej akcji, nie?
 • @carcajou
  Sprzedam albo nie sprzedam, najpierw kupię, zobaczę jaki będzie debiut, odbicie, spadek , potem dywidendy:)
  ...ale jednej nie, nie sprzedaję, musiałbym upierać się o resztę z 3 groszy :)
 • @zwyczajnie normalny
  Dobrze, że Pan mi wyjaśnił co i jak jest z tym ZUSem, bo ja to płacę od ponad 20 lat i w życiu bym nie zgadł, na czym to polega.

  Zresztą tak samo nie udało mi się odgadnąć, na czym polega coś, co w notce nazwał "inwestowaniem w słuszną sprawę". Ja, naiwny, myślałem, że chodzi o rozkręcenie biznesu, a tu jednak nie, bo ZUS. Więc żeby dalej nie tracić czasu (czas to pieniądz) proszę o krótką odpowiedź - może chciałby Pan żebym ja ten ZUS za Pana płacił? A może wygodniej dla nas obu byłoby gdybym ja wyrzucał pieniądze przez okno, a Pan by tylko je zbierał spod okna? Oczywiście robiłbym to wyłącznie przy bezwietrznej pogodzie, żeby nie musiał się Pan nabiegać i wystarczyło tylko schylić się i podnieść.

  Proszę śmiało, ja jestem otwarty na biznesowe propozycje.
 • @carcajou
  Z tą resztą to sie zagalopowałem, przecież to ja jej bym nie wydał :))
 • @WojtekCy.
  No, piękne ma Pan podejście do biznesu! Jak Pan ma zamiar dawać 20% napiwku przy transakcji, to niech Pan idzie te 3 grosze przehulać - będą Pana kelnerzy wspominali jako faceta z gestem.
 • @WojtekCy.
  No właśnie, mogłem przecież zaproponować 2,499 grosza
 • hm
  Jeśli te akcje są fizyczne, to znaczy, że dostanę papierowy dokument z pieczęciami w w papierowej kopercie to jestem skłonny przeznaczyć, powiedzmy, 10 euro na początek.
  Pzdrawiam
 • @Mr.White
  A namiary na knajpę dostanę? Nie tylko biznesmen ze mnie żaden ale i podróżnik :))
 • @WojtekCy.
  Niech Pan idzie do najbliższego baru mlecznego i tam zażyczy sobie kilku ziaren grochu. Już po takim zamówieniu będą Pana patrzeć jak na króla, który ma na oku kilka księżniczek do przetestowania. Ceny w barach mlecznych są śmiesznie nieokrągłe (to ze względu na dotacje), więc trochę się trzeba naliczyć żeby wyszło 2,5gr za to danie, no ale przy wszystkim, nawet hulaniu, trzeba się trochę pomęczyć.
  Tylko proszę uważać na "groszek zakonserwowany w inny sposób niż octem lub kwasem octowym, z wyłączeniem gotowych dań z warzyw", bo ten wprawdzie też jest dotowany, ale nijak się do badania księżniczek nie nadaje.

  PS Z tym groszkiem to nie żart - takie rozporządzenie ministra finansów wygooglałem.
 • @Mr.White
  Problem widzę, bo sam groszek będzie potraktowany jako półprodukt, a nie danie zgodnie z cennikiem sprzedaży w owym barze mlecznym. Nici z zakupów :)) No i tam pewnie nie ma kelnerów, to nie zaszpanuję :)

  A to rozporządzenie, hmm, to pewnie - kolega/koleżanka, szwagier, bo to nie rodzina - Vincetna ma jako jedyny, lub jeden z nielicznych, przetwórstwo rolne w stopniu ściśle opisanym przez to rozporządzenie. Takie czasy...
 • @Mr.White
  czytam ja różne wpisy na tym nE zupełnie nieprzydatne, a tu takie poważne sprawy biznesowe się rozgrywają.

  Gdzie i kiedy będziesz wyrzucał te pieniądze przez okno, to przyjdę i będę zbierać i nawet ludzi wynajmę na ten cel, albo może lepiej familię, bo obcy rozkradną...
 • @WojtekCy.
  jakbyś się wybierał do jakiejś przyzwoitej knajpy, bo czytam, ze masz zamiar puścić trochę grosza, to daj znać też z Tobą pójdę; to od razu też puszczę trochę gotówki, którą uzbieram wraz z familią u Mr.White pod oknem
 • @all
  u p. Grzegorza Rossy toczy się również bardzo poważna biznesowa dyskusja!

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/17890,zostan-szejkiem-naftowym
 • @Molier
  Jak znajdę 20 groszy to zaszalejemy z dwoma porcjami grochu...albo zaczniemy zabierać gołębiom, już niedługo.
  Ale może Mr.White nie wyrzuci w bilonie to styknie na sznekę :))
  Rezerwuję miejsce i tworzę komitet kolejkowy pod oknem u Mr.White :)
 • @zwyczajnie normalny
  odezwij sie na PW (Ty musisz wyslac do mnie wiad ja jestem tylko komentatorem)
 • Tanie te akcje ;-)
  na allegro rzeczy do 1000zł możesz spokojnie sprzedawać. Dziennikarzy obywatelskich nigdy za wiele ale rzeczywiście z czegoś trzeba finansować tą działalność. Off topic - niestety nie doczekałem się filmików z Ergo...pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej