Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 143 komentarze

zwyczajnie normalny

zwyczajnie normalny - "Jeśli psy na nas szczekają, to znaczy, że galopujemy "

A jednak KATASTRALNY !!! - kolejny cud tuska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wprowadzenie podatku katastralnego to tylko kwestia czasu (czyli nie CZY tylko KIEDY !). Ktoś musi zapłacić za cuda jasne że nie cudotwórca a My obywatele !! znowu

Szkoda nawet dalej komentować tak kończą się cuda tuska. Zapewnienia rudego kłamcy można wsadzić tam gdzie światło mówi dobranoc. Zaciąganie długów na poczet kilku pokoleń, likwidacja przemysłu i przymus spłacania rosnącej góry długów doprowadził do tej smutnej chwili. Co więcej, obietnice i przerzucanie tych wyborczych czarów na samorządy musiał do tego doprowadzić. Jeżeli ludzie się nie ruszą teraz, gdy można jeszcze zdecydowanie powiedzieć nie, to później nawet 2 miliony podpisów nie pomogą. Czasy kreatywnej księgowości Vincentego się kończą, czas wydusić i spłacać długi. KATASTRALNY jeżeli nic nie zrobimy jest tylko kwestią czasu, słowa tego premiera nic nie znaczą. LUDZIE czas się obudzić, nie liczcie na nikogo, za moment za nasze domy, mieszkania na które zbieraliście, które spłacacie ostatnim wyrzeczeniem ci bandyci obłożą haraczem !!!

- Jeszcze jedno, proszę popatrzeć jakie tępo i tryb przeforsowania tego kolejnego cudu tuska. Cicho przed euro gdy Polakom tylko gril i igrzyska w głowie. Bez konsultacji itp czy to czegoś nam nie przypomina?

 

  " Posłowie PiS zarzucają rządowi, że zamierza wprowadzić podatek od wartości nieruchomości, czyli podatek katastralny. Posłowie powołują się na zapis w projekcie dokumentu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego; uważają go za niedopuszczalny i domagają się jego wykreślenia. Posłowie PiS Andrzej Adamczyk i Jerzy Szmit podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie powołali się na projekt dokumentu: "Założenia krajowej polityki miejskiej do roku 2020".

W dokumencie jest mowa o wspieraniu zrównoważonego rozwoju ośrodków miejskich, który miałby być zrealizowany m.in. przez "zreformowanie systemu podatku od nieruchomości". W nawiasie znajduje się propozycja: "np. poprzez wprowadzenie podatku od wartości nieruchomości ad walorem lub podatku zależnego pośrednio od wartości nieruchomości".

Propozycja mówi o tym, że rząd będzie próbował wprowadzić podatek od wartości nieruchomości, który powszechnie jest nazywany podatkiem katastralnym - uznał Szmit.

Wyliczył, że przyjęcie 1 proc. stawki podatku katastralnego spowoduje, w przypadku mieszkania

o wartości 300 tys. zł, za które obecnie podatek wynosi rocznie od 100 do 200 zł, wzrost podatku wyniesie do 3 tys. zł.

  Czyli w  przypadku domu jednorodzinnego stawka podatku od nieruchomości wynosi 500-600 zł. Po wprowadzeniu podatku mogłoby to sięgnąć 7 tys. zł.

Według Szmita, podatek KATASTRALNY uderzy w szczególności w osoby o niskich dochodach, które "przez pokolenia budowały swoje domy, składały się na mieszkania, wykupywały mieszkania komunalne" i w ludzi młodych.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak wysłał pismo do premiera Donalda Tuska, w którym zwraca się do niego o wycofanie się z pomysłu wprowadzenia nowego podatku. Zwraca również uwagę, że termin przeznaczony na konsultację dla samorządów jest za krótki i powinien być przedłużony."

 

 

KOMENTARZE

 • chciałem to porównać do szwecji gdzie
  samorządy za darmo dawały działki pod budowę domów, ale to trochę chybione, a może to jest tak, że Polacy mieszkają na ziemi obcej lub sprzedanej Komuś ?
  kogo reprezentuje ten rząd ?
 • naprawdę trzeba zacząć
  gromadzić butelki z benzyną. Te skurwysyny na nic innego nie zasługują.
 • sam będę rzucał koktajle!
  pierdoleni okupanci!
 • @zwyczajnie normalny
  "też tak uważam"

  Wprowadzenie tego podatku w warunkach polskich jest, nawet nie jawnym złodziejstwem lub oszustwem, ale zwykłym napadem rabunkowym na naszą prywatną własność. Wobec tego faktu, musimy wszyscy się bronić.
  I dlatego każdego parlamentarzystę, który zagłosuje za wprowadzeniem podatku katastralnego oraz każdego urzędnika, łącznie z rządem i prezydentem, którzy przyłożą rękę do wprowadzania tego haraczu w życie, należy potraktować jak zwykłego bandytę i mordercę a więc gdziekolwiek napotkany powinien zostać natychmiast skutecznie unieszkodliwiony, tak by nie stanowił dalszego zagrożenia dla obywateli.

  Pozdrawiam
 • @peterblack62 10:01:06
  Panowie!! :) nie benzyna... wystarczy butelka rozpuszczalnika w plecaku (benzyna ekstrakcyjna, aceton), krawat na szyi i zapalniczka w kieszeni :) tak powinniśmy zacząć chadzać po mieście i na wszystkie manifestacje....

  a w razie zatrzymania, właśnie wracamy z kastoramy ;)
 • @1normalnyczlowiek 11:25:25
  przypominam sobie gigantyczną falę protestów, która ogarnęła UK w 1990 roku po zapowiedzi wprowadzenia tzw Poll Tax. Nie wiem czy Polacy mają jeszcze jaja i czy ich stać na coś podobnego. W tym wypadku mamy do czynienia z czystą recydywą bolszewii. Po ponad półwieczu bandyta tusk postanawia pójść w ślady Bieruta i de facto odebrać tym Polakom, którzy naiwnie uwierzyli w 'branie spraw w swoje ręce' i zarobione pieniądze wpakowali w mieszkania i domy, ich dorobek. Bo czym innym jest nałożenie podatku w wysokości przekraczającej możliwości uiszczenia ?? Czy to się będzie kończyć ? Zajęciami komorniczymi, wejściami na hipoteki ?? Jeżeli pozwolimy na wprowadzenie tego prawa JESTEŚMY UGOTOWANI !! Bolszewia w majestacie swojego kurewskiego prawa będzie mogła je EGZEKWOWAĆ !! Ludzie muszą sobie zdać sprawę o co tu chodzi, jeżeli trzeba to naprawdę benzyną i kamieniami, paląc lokalne komitety polszewii, rozgonić te pluskwy na cztery wiatry. Inaczej wszyscy ZOSTANIEMY SPROWADZENI DO POZIOMU WSI PO-PGROWSKIEJ !!!!!
 • Link
  Mógłby ktoś podesłać link do tego dokumentu? W artykule napisali "projekt dokumentu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego". Przeszukałem Ministerstwo i nie znalazłem informacji o podatku od nieruchomości w żadnym z kluczowych dokumentów.
 • Polacy są dymani przez bandę okupantów
  i nic się nie dzieje .
  Widocznie Polacy to lubią.
 • @medd
  "Przeszukałem Ministerstwo i nie znalazłem informacji o podatku od nieruchomości w żadnym z kluczowych dokumentów."

  A pamiętasz, jak w sprawie ACTA bezczelnie kłamał Michał Boni i Bogdan Zdrojewski? Jak wybuchła sprawa ACTA, to obaj wystąpili i twierdzili, że wszystko było jawne, dostępne ... a tak naprawdę, to postawili wszystkich przed faktem dokonanym! To samo ci wszyscy bandyci i oszuści z rządu PO robili z ustawami około medycznymi a teraz usiłują powtórzyć ten numer.
 • @medd 13:11:52
  http://wiadomosci.ngo.pl/files/wiadomosci.ngo.pl/public/dokumenty_2009/Projekt_Zalozen_Krajowej_Polityki_Miejskiej.pdf

  strona 20
 • @peterblack62
  "... paląc lokalne komitety polszewii, rozgonić te pluskwy na cztery wiatry. Inaczej wszyscy ZOSTANIEMY SPROWADZENI DO POZIOMU WSI PO-PGROWSKIEJ !!!!!"

  Zgadza się. Do tego wszystko to zmierza ... Chyba że wcześniej, oszukani i okradzeni przez futbolowego premiera, przedsiębiorcy i pracownicy firm budowlanych sprawią mu betonowe buciki ... A póki co, to powinni całkowicie zablokować dostęp do SWOICH autostrad i stadionów. Przecież wszędzie na świecie tak jest, że jeśli towar (usługa) nie został zapłacony w pełni, to należy do poprzedniego właściciela. A nie słyszałem, by te firmy spisywały jakiś akt darowizny na rzecz tych specjalistów od kopania ...
 • Pytanie praktyczne
  Jaka jest optymalna pojemność butelki?
 • @Cezary Bialik 14:03:08
  ja myślę, że stadardzik 1litrowy w zupełności wystarczy.. większe będą nieporęczne a i zasięg rzutu może zmaleć.. Kobietom polecam mniejsze na 0.5l :) z acetonowym zmywaczem do paznokci.. no przecież ;)
 • @brzytwa
  "... strona 20"

  Ten "dokument" stworzyli jacyś kompletni idioci. Już sam tytuł jest kłamliwy:
  ZAŁOŻENIA KRAJOWEJ POLITYKI MIEJSKIEJ
  do roku 2020

  To stary numer tych bolszewików. Każdy normalny człowiek popatrzy: Aha, mieszkam na wsi, więc nawet tu nie zaglądam, szkoda czasu. Przecież ten projekt dotyczy "miastowych" i obszarów miejskich!

  A wystarczy się przyjrzeć temu bełkotowi i okazuje się, że jest zupełnie inaczej.

  "Ważnymi kierunkami działań będą zatem: przywrócenie ładu przestrzennego na obszarach zurbanizowanych oraz opanowanie negatywnych skutków niekontrolowanej suburbanizacji i hamowanie rozprzestrzeniania się zabudowy na tereny podmiejskie oraz podejmowanie działań służących intensyfikacji wykorzystania terenów zurbanizowanych, co przyczyni się m.in. do ograniczania zużycia energii elektrycznej oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.
  Działania realizowane w ramach tego celu dotyczyć będą również niwelowania niewydolności układów komunikacyjnych, czyli rozwoju zrównoważonego, sprawnego transportu w mieście i na obszarze funkcjonalnym miast. W ramach tego celu zostanie również położony nacisk na kwestię poprawy dostępności transportowej z obszarów wiejskich do miast powiatowych, subregionalnych i regionalnych, dzięki czemu zostanie zapewniony lepszy dostęp do rynku pracy oraz do zlokalizowanych w nich usług publicznych średniego i wyższego rzędu.
  Cel będzie zatem realizowany poprzez cele szczegółowe:
  · Maksymalizacja wykorzystania w miastach i gminach obszaru funkcjonalnego obszarów już zagospodarowanych (tzw. brown field) poprzez wprowadzenie instrumentów podatkowych zniechęcających do rozwijania nowego budownictwa na terenach niezagospodarowanych;
  · Zahamowanie niekontrolowanego rozprzestrzeniania się zabudowy na tereny podmiejskie;
  · Zreformowanie systemu podatku od nieruchomości (np. poprzez wprowadzenie podatku od wartości nieruchomości ad walorem lub podatku zależnego pośrednio od wartości nieruchomości poprzez wprowadzenie strefowania maksymalnych stawek podatku, np. w zależności od PKB podregionu NTS-3, wielkości i funkcji miejscowości; wprowadzenie większych stawek podatku od gruntów miejskich nieużytkowanych etc.);
  · Wprowadzenie standardów urbanistycznych odnoszących się do zasady projektowania uniwersalnego25, regulujących takie kwestie jak: zapewnienie dostępu do usług publicznych (szkoły, przychodnie etc) ..."

  PS. Podanie linka do tego dokumentu tylko potwierdza, że konkretne prace ministerstwa są albo w powijakach albo ukrywane ...
  Dlaczego?
  Ano dlatego, że "projekty założeń ..." można sobie pisać na dowolny temat, nawet na temat wybudowania połączenia autostradowego Warszawy z Księżycem! Zaś dyskutować można wtedy, gdy się ma KONKRETNY projekt - ale ustawy!!! A tego nie ma!
 • TO SKURWYSYNY
  JAKBYM nie miał rodziny to bym ich wszystkich zajebał.
 • @policjant łapówkarz 15:07:15
  Planuje kupic mieszkanie, pierwsze w zyciu za cale oszczedzone pieniadze ... jak mnie pograza tym czyms .... lece w pierwszym rzedzie !
 • 21 lat JKM tlumaczy ,ale ciemntnota nie kuma
  Jak ich uderza. Po kieszeni to może zaczną myśleć pozdrawiam
 • @Dr nightel 15:17:11
  To jest taktyka małych kroków. Oni mają to opanowane do perfekcji.
  Czas nadchodzi nieubłagalnie i kamyk na spodzie góry kamieni usuwa się... Lawina ruszy i zmiecie...
 • @liberalkonserwatywny 15:24:06
  Czas JKMa się już skończył.. Nie wchodzę w dyskusję czy siedzi przy tym samym żłobie co reszta.. Ale muszę przyznać, że swego czasu zainteresował mnie swoimi poglądami, a przede wszystkim chłostą dla nieletnich ;) A cała reszta cóz...

  policjant łapówkarz - mam ten sam problem.. teraz liczy się tylko rodzina. Nasze poświęcenie i tak nic nie zmieni, władzuchna pozostanie w tych samych rękach, a nasze rodziny pod most...

  Dr nightel - a może kredycik? ;) hehe... może warto poczekać,niebawem jak tupnie, łupnie, dupnie kupisz dwa razy większe za tą samą kasę :)

  ----------------------

  PS: sprawdziłem, rzut pełną litrową butelką wymaga jednak trochę siły. Mało sprawni mogą mieć problem - dla nich proponuję 0,7l
  PS2: jakby się ktoś skusił, w acetonie rozpuszczamy styropian, i mamy domowej roboty 'napalmik' co się ładnie przykleja.. [więcej przepisów na YT ;) ]
 • No cóż, rząd robi to na co pozwalaja mu ludzie, prawo
  i egzekucja tego prawa. Czyli robi co chce. I wcale im się nie dziwię, skoro nie ma protestów, odwetu, sprzeciwu, a na pseudo wybory z pseudo ordynacja wyborcza i pseudo systemem prawnym ludzie chodzą całymi rodzinami i głosują, myśląc że coś wybierają... Tylko totalny sprzeciw i odwet.
 • Trzeba zlikwidować ten burdel.
  Trzeba wprowadzioć bezpośrednią demokrację w Polsce- bez pośredników

  Jak odwołać tuska ? Jak zmienić chore państwo ?

  Mamy w Polsce partię demokracji bezpośredniej

  Z programu partii
  "a) wprowadzenie w Rzeczpospolitej Polskiej referendum na kształt szwajcarskiego (wniosek obywateli o referendum wiążący dla Sejmu),
  b) uproszczenie wymogów obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej (krótszy termin zbierania podpisów, specjalny tryb rozpatrywania projektów obywatelskich),
  c) możliwość odwołania polityka w trakcie kadencji poprzez referendum w jego okręgu wyborczym (recall),
  d) możliwość uchylenia przepisów prawa przez obywateli poprzez weto ludowe;"
 • zwyczajne normalny
  Po katastralnym zostanie tylko kastracja. A tak by the way , dlaczego na fotce jest sopocki krzywy domek ?
 • @ATMAN
  "... to niedługo później na ulicę wyprowadzi nas komornik..."

  A wtedy te gnojki, z Tuskiem, Nowakiem, Rostowskim i Balcerowiczem na czele, powiedzą, że to nasza wina, że sami się prosiliśmy, kupując te swoje domy ... mimo że nas "nie stać" ... - podobnie jest teraz z firmami budowlanymi, które oni okradli a do tego na ich nieszczęściu się promują!

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek 14:19:15
  To nie jest dokument "przywracający ład" i nie sporządzili gio idioci.
  Wszystkie te "ukryte" działania mają całkiem jawną wymowę , a stoją
  za tym "Wyjątkowi Spryciarze". Cel jest Wyraźny. Po Odebraniu Polakom
  środków Produkcji oraz Surowców należy ich pozbawić WŁASNOŚCI.
 • @koniecPOLSKI
  "To nie jest dokument "przywracający ład" ..."

  Oczywiście, że nie jest! I dlatego należy tym oszustom i złodziejom, czyli autorom tego paskudztwa (że posłużę się słownictwem stefka niesiołowskiego), wciąż przypominać, kim są naprawdę, skoro posługują się kłamliwymi sformułowaniami, by ukryć prawdziwe cele! ... A cele mogą służyć tylko jednemu: Zakwaterowaniu takich jak oni i ich mocodawcy - na kilka lub kilkanaście lat ... po uprzednim odebraniu im także praw publicznych.

  "... i nie sporządzili go idioci."
  Tak ... bo to są użyteczni idioci.

  "Cel jest Wyraźny. Po Odebraniu Polakom środków Produkcji oraz Surowców należy ich pozbawić WŁASNOŚCI."

  Pozdrawiam
 • @peterblack62 10:01:06
  Powstańczy przepis:
  butelka benzyny+łyżeczka cukru+łyżeczka kwasu solnego stężonego, w tej kolejności bo inaczej bum !, dopełnić bezyną "pod korek i szczelnie zamknąć

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej